Jak wybrać fotografa ślubnego

fotograf na ślub

Cześć! Jestem Natalia Szewczyk- Fotograf ślubny Poznań <3

Swoją działalność opieram przede wszystkim na wykonywaniu pięknych zdjęć podczas Waszych uroczystości, ale również na niesieniu pomocy i rozwiewaniu wątpliwości 😉 
Zatem..od czego zacząć i czym się kierować w wyborze fotografa ślubnego?  Na te i na wiele innych pytań odpowiem poniżej.

Gdzie szukać fotografa na ślub? 

Po pierwsze i najważniejsze: Znajomi!  

Na pewno macie w otoczeniu znajomych, którzy niedawno przeszli dokładnie tę samą drogę jaką przechodzicie Wy teraz! To najbardziej rzetelne źródło informacji, ale pamiętaj…na nic Ci polecenia sprzed 2,3 lat… dlaczego? W naszej branży wszystko zmienia się błyskawicznie- sprzęt, technika, obróbka…
Dlatego warto zapytać kogoś, kto w miarę niedawno miał swój ślub i może pokazać Wam swoje zdjęcia lub szepnąć słówko na temat rad, spostrzeżeń i cen. 

Po drugi: Media społecznościowe!  

Tak naprawdę, gdziekolwiek zajrzysz i zaczniesz szukać fotografa, tam go znajdziesz. Najlepiej inspirować się na instagramie i pintereście, wówczas określisz jakie zdjęcia Ci się najbardziej podobają i które przemawiają do Ciebie najbardziej, ale o tym za chwilę 🙂 Warto spojrzeć na naszą stronę www. Z tą stroną jest trochę tak, że czarno na białym widzicie, kto przykłada uwagę do wyglądu, jaką ma estetykę i na co zwraca uwagę! Nasze zdjęcia i nasza strona, to nie tylko nasza wizytówka, ale w głównej mierze, to jacy jesteśmy <3 

Po trzecie: przejdź się na targi ślubne w Twoim mieście!  

Tak! To naprawdę cudowny pomysł, żeby wybrać się na targi i nas poznać w trochę innych warunkach 🙂 To dla nas ciut stresujące wydarzenie, więc 
A- sprawdzasz naszą odporność na stres 😀 
B- komunikację
C- masz nas wszystkich pod ręką (na tacy) i wybierasz tak jak podpowiada Ci serce! To zazwyczaj najlepsza decyzja! 

Po co Ci fotograf na ślubie? 

Pewnie wydaje Ci się bardzo dziwne to pytanie, ale serio…jest OGROMNIE WAŻNE!  

Bo dla niektórych fotograf to osoba, która powinna zrobić zdjęcia z tego i tego, w taki a nie inny sposób, i do widzenia. Nie uwierzycie…ale mój mąż właśnie należy do tej grupy osób, więc ROZUMIEM! 😉 Dla niego fotograf jest od tego, by wykonać zdjęcia na najważniejszych dla niego momentach i nic poza tym. Tak więc, fotograf u nas był tylko podczas ceremonii! Dacie wiarę? JA DO DZIŚ NIE WIERZĘ, ŻE SIĘ ZGODZIŁAM!
A jednak…dziś z tego powodu mam ochotę popłakać w poduszkę, ale czasu nie cofnę. Wy tego błędu nie popełniajcie, więc jeśli czujecie, że chcecie zdjęcia z całości dnia, czujecie, że chcecie fotografie, które będą Waszą nagrodą i zwieńczeniem Waszych starań- podążajcie za tą myślą. Małżonek na 100% nie zauważy obecności fotografa 😉 BA! będzie później żałować, że nie zdecydowałaś po swojemu 🙂 Ale jeśli obydwoje macie takie upodobania, chcecie by fotograf był tylko na najważniejszym, a zdjęcia były „ponadczasowe”… wiecie kogo szukać 😉
 

Najbardziej powszechny podział fotografów to ten na:

FOTOGRAF „USTAWIACZ” i FOTOGRAF NATURALNY.
Ten pierwszy bardzo ingeruje w to jak ma wyglądać zdjęcie i tym samym jest dość mocno rzucający się w oczy, a drugi typ fotografa, to ten który wykonuje swoją pracę cichutko i bezszelestnie, nie ingerując w całość zdarzeń.
Jeśli odpowiecie sobie na pytanie „po co Wam tego dnia fotograf” będziecie wiedzieć, jakiego typu zdjęć szukacie. Pamiętajcie, że wybierając fotografa naturalnego, który będzie łapał chwile i emocje, możecie nie otrzymać jakichś „ustawianych”  kadrów.. O to wszystko warto zapytać na spotkaniu lub podczas wymiany mailowej. 

Z tym nierozłącznie kojarzy się również STYL
Przeglądając różne Social media, zdjęcia, które zapisywałaś na telefonie mają swój wspólny mianownik: są bardzo jasne? są ciemniejsze? mają żywe kolory? są bardziej stłumione i cieplejsze? To rzecz, którą przede wszystkim powinniście kierować się podczas wyboru fotografa. 

Kim jest tak naprawdę fotograf?

Dobry fotograf to tak naprawdę Anioł Stróż- nie mylić z psem ogrodnika!  Tego dnia jestem najlepszą przyjaciółką, szwaczką, psychologiem, kosmetyczką, kucharką lub pogodynką W JEDNYM!
Zdarzyło się, że cerowałam suknię ślubną, ratowałam tort, układałam od początku bukiet ślubny lub ogarniałam nieogarniętego DJa!
To osoba, której możecie zaufać i być spokojne! Owszem, jeśli macie Wedding Plannerkę, to sprawa załatwiona, a ja jestem tylko fotografem i przyjaciółką, ale nie mając, to zazwyczaj na mnie spadają takie obowiązki 😉 

Dobra, dobra, a co z tym budżetem? 

Tak, to jedno przecież z najważniejszych czynników, które decydują o tym, że kogoś wybieracie, a ktoś odpada w przedbiegach!
Na samym początku, zanim zaczniecie dzwonić po salach i dopytywać o terminy fotografów, ustalacie BUDŻET. 
Na czym NIE warto oszczędzać? 
No na SALI, MENU, DJ i FOTOGRAFIE/KAMERZYŚCIE. 

Zatem …na czym można?

Można spróbować zaoszczędzić na kilku rzeczach:
upominki dla gości, 
papeteria ślubna, 
prezenty dla rodziców, 
transport własny, 
buty ślubne, 
dodatki do Waszego stroju itp.  

Fotografia-slubna-poznan

Dlaczego warto przemyśleć oszczędzanie na fotografie?  

Otóż, żaden gość: wujek z aparatem czy ciocia hobbistycznie wykonująca zdjęcia nie są w stanie zagwarantować Wam pięknych zdjęć.  

Cena za fotografa zazwyczaj idzie w parze z jakością. Dlatego Warto 20 razy, ba, nawet 30 razy przemyśleć zanim podejmiecie współpracę z fotografem za przysłowiowe 800 zł. Dlaczego zazwyczaj? Ponieważ zdarza się, że młody, utalentowany fotograf jeszcze nie zna cen, nie ma swojej firmy, robi piękne zdjęcia, więc- niczym los na loterii…

Ale dlaczego lepiej tak nie ryzykować? Ponieważ nie macie gwarancji, że tym razem mu się uda, czy ma sprzęt zastępczy, czy ma pozwolenie z kurii na wykonywanie zawodu i wiele innych.
 Pamiętajcie, że te zdjęcia będziecie oglądać przez kolejne dekady. 

Moje rady

1. SPRAWDŹ W DZIAŁANIU!

Sesja narzeczeńska, jest ogromnie ważnym elementem! Dlaczego? Nie tylko macie możliwość „przetestowania” fotografa, ale przede wszystkim siebie! Dajecie szansę sobie, na spokój psychiczny w dniu ślubu. Pierwsze koty za płoty były na sesji narzeczeńskiej, więc nie musicie stresować się mną, zdjęciami itd. 

Fotograf ślubny Poznań

2. OKREŚL PRIORYTETY

Czyli na jakich momentach najbardziej Ci zależy. Na jakich osobach, ujęciach. To wszystko jest ogromnie cenną informacją, która składa się na Wasze zadowolenie ze zdjęć ślubnych.

fotograf-slubny-poznan

3. PAMIĘTAJ: JEDEN FOTOGRAF SIĘ NIE ROZDWOI

Jeśli planujecie duże przyjęcie, albo marzy Ci się by wejście do kościoła było sfotografowane z dwóch perspektyw jednocześnie, powiedz o tym 🙂 Nawet jeśli prowadzę działalność sama i jestem pojedynczym fotografem, mogę mieć asystenta 😊

Pamiętajcie jeszcze o jednej BARDZO WAŻNEJ RZECZY!

W naszej branży, jak w każdej, zdarzają się ciemne strony i ciemne charaktery, Są osoby, które tworzą swoje strony i social media ze zdjęć kradzionych lub stockowych. Dlatego zawsze bądźcie czujni i sprawdzajcie portfolio, czy to prezentowane przez niego, jest autentyczne…! 

I kolejna rzecz: czytajcie umowy! 

 

Wpisy, które możesz polubić:

sesja narzeczeńska poznań    ślub-w-plenerze-Poznań  

ślub-w-plenerze-Poznań    fotograf-slubny-poznan

Słowa kluczowe, które pomogą Ci w odnalezieniu strony nataliaszewczyk.pl: fotograf ślubny Poznań oraz fotografia ślubna, fotograf na wesele, fotograf ślubny Oborniki, fotograf ślubny Śrem i fotograf ślubny wielkopolska, fotografia weselna, sesje ślubne, sesje narzeczeńskie, sesje narzeczeńskie Poznań, jak również sesje rodzinne lifestyle, fotograf ślubny Gniezno, fotograf ślubny Września, fotograf ślubny Szamotuły, fotograf ślubny Leszno, Fotograf ślubny Piła,
Jeśli szukasz mnie w google to klik do wizytówki googla

 

 

 

Podziel się:

Powiązane posty

Napisz do mnie

Ta chwila już nigdy się nie powtórzy.

Możesz ją zatrzymać w kadrze i wracać do niej przez całe życie.